Trend

10 Yaşındaki Yatırımcı 2 Yılda 3 Bin 200 Dolar Kazandı

ABD’de yaşayan 10 yaşındaki Jaydyn Carr, 2 yıl önce GameStop’a yapmış olduğu 60 dolarlık yatırımla toplamda 3 bin 200 dolar kazandı. Carr, elde ettiği bu gelirle başka bir dijital oyun platformuna yatırım yapmayı planlıyor. 

Son günlerin en fazla konuşulan konuları arasında olan ve Reddit’te organize şekilde hareket eden bir gurup küçük yatırımcının GameStop hisselerini uçurmasıyla sonuçlanan borsa manipülasyonu olayının kaybedenlerinin yanında oldukça fazla kazananı da oldu. 10 yaşındaki küçük yatırımcı Jaydyn Carr ise bunlardan sadece biri. 

Büyük bir oyun sever olan Carr, GameStop’ı uygun fiyatlı bilgisayar oyunları almak için sık sık ziyaret ediyormuş. Oğlunun bilgisayar oyunlarına olan düşkünlüğünü fark eden annesi, Carr’a hediye olarak 6,19 dolarlık 10 GameStop Hissesi aşmış ve ona artık şirketin bir parçası olduğunu söylemiş. Anne, bu özel hediyenin amacını ise oğluna borsa hakkında bilgilendirmek için yaptığını ifade etmiş. 

Carr, Elde ettiği gelirle yeni yatırımlar yapacak:

Birkaç aydır GameStop hisselerindeki artışı takip eden anne Nina Carr, hisselerin değerinin arttığını fark eden Nina Carr, oğluna bu durumu açıklayarak ne yapmak istediğini sormuş. Yükselişte olan hisselerini satma kararı alan Carr, 60 dolarlık yatırımından 3 bin 200 dolar kazanmış. Elde ettiği gelirin bir kısmını ayıran Carr, bin dolarını ise dijital oyun platformuna yatırım yapmak için kullanma kararı almış. 

Carr, yatırım kararını ‘Uzun vadeli yatırımlar önemli çünkü bu parayı böyle kazandım’ diyerek açıklamış. Bu açıklamalardan da anlıyoruz ki anne Nina Carr, oğluna hisse senedi alırken aaçladığı şeye ulaşmış ve oğluna borsa hakkında birkaç şey öğretebilmiş.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı