Trend

2 Ayda 3 kez COVID-19’a Yakalanan Adam

Amerika Birleşik Devletleri’nde 26 yaşındaki Cristian Bermea isimli adama, Mart ayından itibaren şimdiye kadar yapılan testler sonucunda 3 kez COVID-19 teşhisi konuldu.

Dünya genelinde COVID-19 salgınından en fazla etkilenen ülkelerin başında ABD geliyor. Amerika’da Christian Bermea isimli adam 2 ay içerisinde yapılan testlerin üçünde COVID-19 pozitif çıkınca bir anda ülkenin gündemine oturdu.

Christian Bermea, evden çalışma hayatına devam ederken, kuru öksürük, yüksek ateş ve göğüs ağrıları sebebiyle 16 Mart’ta hastaneye gitti. Test yapılan Christian’a 19 Mart tarihinde COVID-19 teşhisi konuldu. Evine gönderilerek karantina altına alındı.

Koku alma duyularımı kaybettim

Christian Bermea’ya yapılan ilk testin pozitif çıkmasının ardından tedavi sürecini tamamladıktan sonra 2 testin daha pozitif çıkması şaşkınlığa neden oldu. “Hala yüzde yüz kendimi iyi hissetmiyorum” diyen Bermea, “Başlangıçtaki halimden çok daha iyiyim ama koku alma duyum eskisi kadar iyi değil. Bazı zamanlar nefes darlığı ve yorgunluk hissediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir kez daha test yapılacağını söyleyen Bermea “Bu virüs sadece fiziksel anlamda değil aynı zamanda ruhumuzu da etkiliyor. Testimin tekrar pozitif çıkması durumunda ilerleyen zamanlarda bir kez daha test yaptıracağım” açıklamasını yaptı.

Bermea’nın doktoru Dr. Sandberg bu konuyla açıklama yaparak “Bu tip hastalarla karşılaştığımızda nasıl bir tedavi süreci izleyeceğimiz konusunda kafamızda soru işaretleri kalıyor. Lakin testin pozitif olması insanlara bulaşacağı anlamına gelmiyor. Bu virüsün vücudumuza nüfus ederek bir genetik kodun bir parçası olduğu anlamına geliyor” ifadelerine yer verdi.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı