Trend

2 GSM Operatöründen Evdeki İnterneti Hızlandırma Kararı

Ülkemizde Corona virüs salgını sonrasında insanların evde geçirdikleri sürelerin uzadığını göz önünde bulunduran Türk Telekom ile Turkcell Superonline evde sunduğu internet hizmetinde hızlandırmaya gitti.

Günümüz itibariyle internete erişimin her zamankinden çok daha önemli olduğu biliniyor. Özellikle insanların çok daha fazla evde zaman harcamalarının sonrasında internete olan talep de haliyle artmış durumda. İnternet kullanımının artış göstermesinden sonra ülkemizdeki iki internet sağlayıcısından olumlu haberler geldi.

Edinilen bilgilere göre Türk Telekom ile Turkcell Superonline, kullanıcılarının evde geçirdiği süreyi göz önünde bulundurarak evde kullanın internette hızlandırma kararına gittiler. Bu kapsamda Turkcell Superonline özellikle evden eğitim ve evde çalışma süreci içerisinde internetin yoğun bir şekilde kullanıldığını hesaba katarak, birtakım düzenlemelere gitti. Bu kapsamda evde interneti kullanan fiber müşterilerinin en düşük indirme hızını 50 Mbps’ye çıkarma kararı aldı. Aynı zaman yükleme hızını da arttıran Turkcell Superonline, yükleme hızını da 20 Mbps’ye yükselti. Böylece Turkcell Superonline abonesi olan 15, 25 ve 35 Mbps hızını kullananların tamamı artık 50 Mbps hızında internetlerini kullanabilecek.

Türk Telem firması da bugünden itibariyle geçerli olmak üzere VDSL ve fiber aboneleri de indirme hızlarının iki katına çıkarttı. Ancak ADSL abonelerinin hızlarında ise herhangi bir artışa gidilmediği ifade edildi. Söz konusu yükseltme işleminden Türk Telekom firmasının alt yapısını kullanan Turknet ile Millenicom abonelerinin de yararlanacakları ifade ediliyor.

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı