Finans

3 Otomotiv Firmasına Rekabet Kurulu Soruşturma Açtı

Ülkemizde etkili bir şekilde faaliyet yürüten 3 otomotiv devine Rekabet Kurulu tarafından soruşturma açıldığı ifade edildi. Bu kapsamda Ford Otomotiv Sanayi AŞ, Tofaş Türk Otomobil Fabrikası AŞ ve Doğuş Otomotiv Servis hakkında soruşturma açıldığı bildirildi. Açılan soruşturmanın temel nedeninin ise Danıştay’ın iptal kararı olduğu açıklandı.

Başlatılan soruşturmaya dair firmalar tarafınca Kamuoyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla yapmış oldukları açıklamaya göre soruşturmanın nedeninin ise Danıştay’ın almış olduğu iptal kararına uyulmadığı olarak açıklandı. Böylece ülkemizde 3 otomotiv firmasına soruşturma açıldığı bilgisi de kesinleşmiş oldu.

İşte Soruşturmanın Detayları!
Rekabet Kurulu tarafından haklarında soruşturma açılan Ford Otomotiv Sanayi AŞ, Tofaş Türk Otomobil Fabrikası AŞ ve Doğuş Otomotiv Servis firmaları sürece dair bir açıklama yayınladılar. İşte firmaların yayınlamış oldukları açıklamanın detayları:

Rekabet Kurulu’nun kendilerine ilettiği yazıda, daha önceden açılmış olan bir soruşturmanın 4 Aralık 2019 yılı itibariyle Danıştay tarafından iptal edilmesinin üzerine haklarında soruşturma açıldığı bildirildi. Söz konusu iptalin; 14 Haziran 2009 tarihindeki kararın Danıştay tarafından alınan karar olduğu bildirildi.

Danıştay’ın almış olduğu iptal kararı sonrasında Rekabet Kurulu’nun da 4054 sayılı kanun kapsamında Rekabetin Korunması Kanununun ihlal edilip edilmediğini soruşturulacak. Firmalar yapmış oldukları açıklamada kendilerinden Rekabet Kurulu’nun söz konusu iptal kararı gereğince savunma istediklerini belirttiler.

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı