Trend

4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak

Kabine sonrası açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 -19 Mayıs günlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurdu. 

Bugün yapılan kabine toplantısından sonra açıklama yağan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündemin içinden konulara değindi. Erdoğan sözlerine “Anneler Gününüzü tüm içten dileklerimle kutluyorum” diyerek başladıktan sonra ‘Biz Bize Yeteriz’ kampanyasına yapılan toplam bağış miktarının 2 Milyar TL’ye ulaştığını açıkladı.

COVID-19 salgınıyla ilgili ilk tanı konulduğu günden bugüne kadar 2 aylık bir süreyi geride bıraktığımızın altını çizen Erdoğan, önlemler ve tedbirler sayesinde hasta sayılarında düşüş yaşandığına vurgu yaptı.

16 -17-18-19 Mayıs’ta 4 gün sokağa çıkma yasağı

Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarında en dikkat çeken konu ise 19 Mayıs konusu oldu. 16-17-18-19 Mayıs günlerinde sokağa çıkma yasağının olacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti:

“Dün saat 11 ila 15 arasında bulunan 65 yaş üstü vatandaşlarımız için sokağa çıkmaları için izin verdik. Bu 65 yaş üstü vatandaşlarımız kurallara uyduğu için çok teşekkür ederiz. Cuma günü 15-20 yaş grubunda olan vatandaşlarımız dışarı çıkma imkanı bulacaklar. İlerleyen zamanlarda herhangi bir problem olmazsa ilerleyen haftalarda da aynı uygulamalar hayata geçirilecek. 16 – 17 – 18 – 19 Mayıs günlerinde sokağa çıkma yasağı getirilecektir. Ayrıca 18 ila 19 Mayıs günlerinde fırın, tatlıcı, bakkal, market, kasap gibi işletmelere sabah 10. 00 ila 16. 00 itibariyle evlere servis ve satış imkanı bulacaktır.”

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı