Trend

LGS Öncesi Alınan Koronavirüs Önlemleri Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı, yazılı bir açıklama yaparak, 20 Haziran’da düzenlenecek olan LGS ile ilgili tedbirleri açıkladı. Alınan tedbirler kapsamında salonda bulunan görevlilerin cerrahi eldiven kullanmaları ve kitapçıkların öğrencilere yeniden verilmesi hakkında önemli detaylar bulunuyor.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını, Türkiye’yi olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Özellikle ülkemizdeki öğrenciler, eğitim-öğretim yılının yarısını evlerinde geçirdi. Ayrıca milyonlarca öğrencinin gireceği sınavlar olan LGS, TYT ve AYT sınavları ertelendi. MEB tarafından yapılan son açıklamaya göre ise LGS sınavı 20 Haziran’da yapılacak.

Öğrencilerin hayal ettikleri liseye girmek için gireceği bu sınav, COVID-19 salgını gölgesinde yapılacak. Bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından COVID-19 salgını sebebiyle alınan önlemler kapsamında gerçekleştirilecek. 

LGS sınavı için alınan tedbirler

Alınan tedbirler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yazılı olarak, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Twitter hesabı üzerinden açıklandı. Tedbirler arasında sınav salonlarında görevli olan personellerin cerrahi eldiven kullanması ve sınav kitapçıklarının öğrencilere yeniden dağıtımının düzenlemesi bulunuyor.

Salonda bulunan görevliler kitapçıkları eldiven kullanarak dağıtacak

MEB tarafından paylaşılan yazılı açıklamada 20 Haziran’da düzenlenecek olan sınavdaki ilk tedbirin salon görevlileri ile ilgili olduğu belirtildi. Buna göre salon görevlileri öğrencilere kitapçık dağıtırken cerrahi eldiven kullanacak. Böylelikle COVID-19 salgına karşı sınav, önlemler dâhilinde gerçekleştirilecek.

Soru Kitapçıkları 22 Haziran’da dağıtılacak

MEB tarafından alınan tedbirler kapsamında başka bir karar ise LGS soru kitapçıklarının öğrencilere yeniden dağıtılması ile ilgili. Normalde sınav bittikten 1 saat sonra soru kitapçıklarını alabilirken yoğunluk oluşmaması amacıyla öğrenciler kitapçıkları 22 Haziran Pazartesi günü temin edebilecekler.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı