Teknoloji

ABD Tarihinin En Büyük Siber Saldırısı Yaşandı

ABD Adalet Bakanlığı, yaklaşık 150 milyon Amerikalıda kişisel verilerin çalınmasına neden olan tüketici kredi bürosu Equifax’a karşı 2017 hackini sürdürmekle suçlanan dört Çin Halk Kurtuluş Ordusu (PLA) memuruna karşı iddianameler açtı. Deparmant of Justice yetkilileri, dört kişinin şimdiye kadar kaydettiği devlet destekli bilgisayar korsanları tarafından en hassas kişisel bilgilerin çalınmasından sorumlu olduğunu söyledi.


Hükümet, saldırı trafiğini yaklaşık 20 ülkede bulunan 34 sunucuya yönlendirerek, normal ağ etkinliğine uyum sağlamak için Equifax ağındaki şifreli iletişim kanallarını kullanarak ve şirketin günlük sistemlerini ele geçirdiğini söylüyor.


Birçok Farklı Alana Yapılan Bir Saldırı
ABD Başsavcılığı Equifax’a yapılan saldırının, çok çeşitli sektörlerden ticari sırlar ve hassas veriler arayan ve dünyadaki yönetilen servis sağlayıcıları ve müşterileri ile nükleer enerji, metaller ve güneş ürünleri endüstrileri gibi alanlara yapıldığını belirtti. Bu alanlarda lider olan bazı markalar, Equifax yüzünden önemli ticari bilgilerini kaybetti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı