Trend

ABD’de COVID-19 Hastası, Uçakta Hayatını Kaybetti

ABD’de bir COVID-19 hastası, uçak havalandıktan kısa süre sonra fenalaşarak hayatını kaybetti.

ABD’de gerçekleşen olayda COVID-19 hastası bir yolcu, uçak havalandıktan kısa bir süre sonra fenalaştı. Yolcunun fenalaşmasının ardından uçak başka bir havaalanına acil iniş yapsa da COVID-19 hastası yaşamını yitirdi. 

United Airlines’ın ABD’nin Orlando şehrinden Los Angelas’a giden 591 sefer sayılı uçuşu sırasında bir yolcu fenalaştı. Fenalaşan yolcunun COVID-19 hastası olduğu ve fenalaşarak yaşamını yitirdiği belirtildi. Ayrıca, uçağın hareket etmeden önce hayatını kaybeden yolcunun nefes almakta zorlandığını ve titrediğini ifade ettiler.

İHA tarafından paylaşılan bilgilere göre, COVID-19 hastası olan yolcunun uçak yerden havalandıktan 1 saat sonra durumunun kötüye gittiğini ve bilincini kaybetmesi neticesinde uçakta bulunan yolcular tarafından kalp masajı yapılarak durumu uçuş personeline bildirildiği açıklandı. 

COVID-19 hastası, check-in esnasında görevlilere durumunu bildirmemiş

ABD Hastalık Kontrol ve Koruma Merkezleri ve United Airlines, uçakta hayatını kaybeden hastanın COVID-19 hastası olduğunu doğruladı. Ayrıca United Airlines tarafından yapılan açıklamaya göre yaşamını yitiren COVID-19 hastasının check-in esnasında COVID-19 belirti olup olmadığı sorulduğunda, adamın yalan söyleyerek hiçbir belirti olmadığını ifade edildi. Ayrıca hasta ile temasta bulunan 4 görevli ise Los Angeles’a inmelerinin ardından iki haftalık bir karantinada kalacak. Uçuş Görevlileri Sözcüsü Taylor Garland, yaşanan bu olayın ardından yaptığı açıklamasında “Sendikamız mürettebata destek sağlamaya devam ediyor. Yolcuları COVID-19 politikalarına uymaya ve hastaları evde kalmaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı