Trend

ABD’de Gizemli Bir Monolit Bulundu

ABD’nin Utah eyaletinde, çorak bir arazide gizemli bir monolit bulundu. ABD’li biyologlar, monolitin ne zamandır orada olduğuna ya da nasıl oraya geldiğine dair bir açıklama yapmadılar. Gelen bilgilere göre monolitin boyu 3 metre civarında.

 

ABD’de çalışmalar düzenleyen biyologlar, Utah eyaletindeki çorak bir arazi bölgesinde, hem dikkat çeken hem de gizemli bir buluşa imza attılar. Şans eseri gerçekleşen buluş ise metal bir monolit parçası. Buluşu yapan biyolog grup, bu monolitin kimsenin yaşamadığı bu arazide nasıl var olduğu hakkında herhangi bir bilgiye sahip değil.

 

Söz konusu monolitin keşfi hava yoluyla yapıldı. Aslında büyük boynuzlu koyun kolonilerini saymak için başlatılan keşif uçuşunda bilim insanları, şans eseri bu metal monoliti keşfettiler. Bilim insanları ile birlikte vatandaşları da heyecanlandıran gizemli buluşun altındaki gerçek ise kolay çözüleceğe benzemiyor.

 

Utah’ta bulunan monolit, 3 metre boyunda metal bir yapıya sahip ancak hammaddesinin ne olduğuna dair bir açıklama yapılmadı. Aslında, monolitin ne olup olmadığına dair bir araştırma yapılacağının da henüz kesinliği bulunmamakta. Bilim insanları, ziyaretçi kalabalığı yaşanmaması için monolitin tam konumunu açıklamadılar.

 

Tarihin, üzerine en çok tartışılan konularından biri olan monolitlerin doğal yollarla mı yoksa teknolojik olarak bir dış etken vasıtasıyla mı meydana geldikleri. Haklarında o kadar çok komplo teorisi üretiliyor ki, uzaylılar tarafından inşa edildikleri dahi düşünülüyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı