Trend

ABD’den Güvenlik Tehdidi Nedeniyle Huawei Ürünlerine Yasak!

ABD Federal Haberleşme Komisyonu tarafından alınana karar ile Huawei ve ZTE şirketlerine ait ekipmanların ve dijital cihazların alımına yönelik işlemlerin durdurulması kararı alındı. Alınan yeni karar ile ülkenin Huawei cihazları satın almayacağı açıklandı.


Huawei Ürünlerinin Yasaklanması Şirketleri Nasıl Etkileyecek?
Diğer yandan Amerikan teknoloji şirketlerinin daha önceden almış oldukları Huawei cihazların satışa sunulmaması kararı alınırken, küçük ölçekli Amerikan teknoloji şirketleri oluşumlarının bu karardan zarar görebileceği gündemde yer alıyor.


Yapılan uygulama için ZTE markası herhangi bir yorumda bulunmazken, Huawei yetkilileri karar hakkında açıklamalarını medyaya sundular. Huawei yetkilileri bu kararı, yasa dışı özelliğe sahip olan bir karar olarak nitelerken, cihazlarında güvenlik tehdidi bulunduğuna dair her hangi bir kanıt ile açıklama sağlanmadığına değindiler. ABD yatırımlarına yönelik gelişen olumsuz kararlar ve çıkan olumsuz haberlere karşın, markanın büyümeye devam ettiği ve marka yatırımlarında her hangi bir gerileme olmadığına yetkililerce değinildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı