Trend

ABD’liler Bill Gates’in COVID-19 Bahanesiyle İnsanlara Mikroçip Takacağını İddia Ediyor

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, geçtiğimiz hafta çok ilginç bir komplo teorisiyle gündeme gelmişti. Teoriye göre Gates’in COVID-19 salgından faydalanarak insanlara mikroçip takacağı iddia edildi. Bu teori üzerine yapılan bir ankete göre ABD’lilerin %50’si bu teoriye inanıyor.

Dünyanın en önemli teknoloji şirketleri arasında yer alan Microsoft’un kurucusu Bill Gates, bugüne kadar her zaman en ön planda olmuştu. Son günlerde de ismi COVID-19 salgını ile anılıyor. Dünyanın çok büyük bir salgın ile karşı karşıya kalacağını yıllar önce iddia eden Bill Gates, Microsoft Yönetim Kurulu’ndan istifa ederek küresel sağlık alanlarına zaman ayırmaya başlamıştı. İstifa ettikten sonra Bill Gates hakkında çok ilginç bir iddia ortaya atıldı. 

Bill Gates, COVID-19 salgınını insanlara mikroçip takmak için kullanıyor

Donald Trump’ın eski danışmanı Roger Stone, COVID-19 salgınını Bill Gates’in yarattığını iddia etti. Roger Stone, iddiaların ötesine geçerek diğer küreselciler ve Bill Gates’in COVID-19 salgınını insanlara mikroçip takmak için yarattıklarını öne sürdü.

Yahoo News ve YouGov bu iddialar üzerine bir anket yaptı. Amerikalı televizyon kanalı Fox News’i birinci haber kaynağı olarak isimlendiren izleyiciler ankete katıldı. Ankete katılan kullanıcılara ise ‘Bill Gates, COVID-19 salgınını insanlara mikroçip takmak için mi kullanıyor?’ sorusu soruldu.

Ankete katılanların %50’si Bill Gates’in COVID-19 salgınını insanların üzerine mikroçip takmak için kullandığına inanıyor.

Ankette çıkan sonuca göre teoriye inananların oranları ise şöyle:

  • Cumhuriyetçilerin %74’ü
  • Demokratların %19’u 
  • 2016 yılındaki seçimde Donald Trump’a oy verenlerin %44’ü

Anket sonuçlarını açıklayan Fox News, Bill Gates hakkında iddia edilen teoriler hakkında resmi bir açıklama yapmadı.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı