TeknolojiTrend

ABD’nin 8 Üniversitesinden Online Ders Faaliyeti

ABD’nin 8 Üniversitesinden Online Ders Faaliyeti

ABD üniversitelerinden olan Brown, Harvard, Cornell, Dartmouth, Yale, Columbia ve Pennsylvaina Üniversiteleri, 450 dersini çevrimiçi biçimde kullanıcılara sunmaya başladı.

Corona virüsünün küresel bir hal almasından dolayı kişilerin gündelik yaşantılarında da değişikliğe gidilebiliyor. Bu konuda sosyal yaşantıdan uzaklaşmak en etkili çözüm yolu olarak sayılabiliyor. Aynı zamanda da Corona virüsü hakkında var olan yanlış bilgileri törpülemek de önemli bir detay olarak adlandırılıyor.

İnsanların hastalıktan korunmak adına evlerinde daha uzun vakit geçirdikleri söylenebiliyor. Bu vakti en ideal şekilde geçirmenin ise sanal alemdeki etkinlikler olduğu gözlemlenebiliyor.

Online 450 Ders

Corona virüsünün yayılmasıyla beraber birçok ülkede eğitime ara verildi. Salgın nedeniyle verilen bu arada online dersler devam ediyor. ABD üniversiteleri de çevrimiçi kurslar sunarak bu konuda yardımcı oluyor.

IVY League adı altında toplanan bu üniversiteler, Amerika’nın en başarılı 15 okulu arasında yer alıyor. Öğrenci alımında tercihlerini elit öğrencilerden yapan bu kurumlar, çevrimiçi kurslarını ücretsiz bir biçimde sunuyor. MOOC olarak öne çıkan bu dersler, 450 farklı alanda aktif olarak tercih edilebiliyor. Bilgisayar, programlama, veri bilimi, beşeri bilimler, işletme, sanat tasarımı, sosyal bilimler, mühendislik, tıp, matematik ve kişisel gelişim alanlarında dersler yer alıyor.

Bu dersler freecodecamp.org adresinden ulaşılabilir bir halde bulunuyor. Bu kurslara katılmak uğraştırıcı olsa da ücretsiz olarak kullanılabiliyor

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı