Trend

Adalara Seyahat Yasağının Sona Ereceği Tarih Belli Oldu

COVID-19 salgını sebebiyle alınan önlemler kapsamında Adalara giriş yasağı getirilmişti. Salgının yavaş yavaş etkisini kaybetmesiyle birlikte alınan önlemler gevşetilmeye başlandı. Adalar için alınan giriş çıkış yasağı ise 31 Mayıs gecesi sona eriyor.

COVID-19 salgını dünyanın hemen hemen her bölgesini olumsuz yönde etkilemişti. Dünya genelinde COVID-19 salgınına karşı hem ülkeler hem de milyonlarca insan virüsten korunmak için çeşitli önlemlere başvurmuştu. Virüsün yavaş yavaş etkisini kaybetmesiyle birlikte alınan önlemler de gevşetilmeye başlandı. Alınan önlemler kapsamında en üst seviyede olan önlemlerden bir tanesi ise giriş çıkış kısıtlamalarıydı. 

COVID-19 salgınına karşı alınan önlemler kapsamında 26 Nisan gecesi Adalar Kaymakamlığı tarafından giriş çıkış yasağı getirilerek Adalar izole edilmişti. Bir aydan fazla süren bu yasak 31 Mayıs gecesi sona eriyor.

Giriş çıkış yasağıyla getirilen önlemler sona eriyor

Adalar Kaymakamlığı tarafından açıklama yapılarak, 22 Nisan tarihinde Adalar İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlar neticesinde Adalara 26 Nisan 00:00’da giriş çıkış yasağı getirildiğini hatırlatırken, 31 Mayıs 00:00’da yasağın kalkacağını ifade etti. Ayrıca bu, 31 Mayıs 00:00 itibariyle otel, motel, kamp, kulüp, sosyal tesis gibi konaklama alanlarının da açılacağı anlamına geliyor.

Adalar Kaymakamlığı’nın açıklaması şu şekilde: “Adalar’a giriş ve çıkışın geçici olarak sınırlandırılmasına, ilçedeki otel, motel kamp, kulüp, sosyal tesis gibi konaklama yerlerinin bu süre zarfında faaliyette bulunmamasına, ilçe sınırları içerisinde özel tekneyle seyir yapılmasının yasaklanmasına, Adalar kamu kurumlarında uygulanan esnek çalışma uygulamalarına ilişkin tedbirler 31 Mayıs saat 24.00 itibariyle sona erecektir.”

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı