Trend

Afet Toplanma Alanları Yandex İle Bulunacak

Yandex deprem konusunda bireylere yardımcı olmak amacı ile bir dizi yenilik sunuyor. Yandex haritalar bölümünde ve Yandex navigasyon bölümünde afet toplanma yerlerinin verileri kolaylıkla görüntüleniyor. Yandex navigasyon bölümüne giriş yapıldığında ‘’toplama alanları’’ kategorisi ile deprem anında gidilebilecek alanların adreslerine erişim sağlanıyor.


Çevrim Dışı Özellik İle Görüntüleme
Yandex’in Türkiye Genel Müdürü olan Onur Karahayıt, deprem sırasında yaşanılan enerji kesintilerine rağmen Yandex çevrim dışı haritalar özelliği ile doğal afet toplanma alanlarının görüntülenebileceği ve adreslerine ulaşabilineceği yönünde detayları sunmuştur.


Yakın tarihlerde yaşanılan Elazığ depremi ardından afet toplama alanları adreslerine ulaşımda güçlük çekilmesi üzerine Yandex tarafından uygulamaya yönelik yeniliklerin eklenmesi kararı alınmıştır. Elazığı depreminin bu yeniliklerin yapılmasında etkili olduğuna Onur Karahayır tarafından değinilmiştir.


Diğer yandan Yandex haritalar bölümünden görüntülenen afet toplanma alanları, kullanıcılar tarafından yerlerim sekmesi tercih edilerek telefon üzerine kaydedilebiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı