Finans

Ahbap Platformu’ndan Yeni Hareket: İyilik İçin Kodla

İyilik için kodla, Ahbap Platformu tarafından 3 yıl önce oluşturulan ve 64 farklı şehirde 60 binin üzerinde gönüllüye sahip olan sosyal etkiyi yükseltici bir projedir. İyilik için kodla ile sosyal projelere kod yazma işlemi ile destek veren yazılımcılara ulaşılarak, sosyal etkileşimi yükseltecek yeni projelere fikirlerine imza atılır. Platform yoluyla yürütülen 4 farklı proje adımı bulunur.


İyilik İçin Kodla Projeleri
Topluluk Yönetimi: Sosyal proje topluluklarının kendi üyelerini yönetebileceği ücretsiz bir yazılım projesidir.
El Sanatçıları Envanteri: Unutulmuş olan zanaatkarların ve ustaların atölye adreslerinin, eserlerinin, ürünlerinin görsellerinin, çalışan portföylerinin diğer insanlara ulaştırıldığı ücretsiz bir yazılım projesidir.
Kütüphane Otomasyonu: Kütüphanelerin envanter içeriklerini düzenleyebilmelerini ve kitaplarını diğer kütüphaneler ile paylaşabilmelerini sağlayan ücretsiz bir yazılım projesidir.
Atalık Tohum Programı: Sosyal konularda faaliyet gösterenlerin iletişim sağlayabilecekleri sosyal bir ağ oluşturma projesidir.


İyilik için kodla projesine ulaşım sağlanan web adresi ise’’ https://iyilikiçinkodla.com/Ahbap.aspx ‘’ olarak belirlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı