Teknoloji

Airbnb, Psikopat Konuklar İçin Sosyal Medya Taramasına Başlıyor

Bir Airbnb kiralama rezervasyonu yapmaktan men edildiyseniz, bunun nedeni uygulamanın yapay zekasının bir psikopat olduğunuzu belirlemesi olabilir.


Airbnb, geçen yıl üretilen bir patente göre, insanların çevrimiçi olup olmadıklarını tahmin etmek için çevrimiçi varlıklarını taramak üzere tasarlanmış yazılım haklarına sahiptir. Yazılım, yasadışı faaliyeti tespit etmek ve “nevrotiklik” “narsisizm, makyevelizm, çıkarcılık veya psikopati” gibi özellikleri taramak için sosyal medya etkinliği de dahil olmak üzere insanların internet yayınlarını araştırıyor.


Uygulamayı Geliştirmek İçin Çalışmalar Devam Ediyor
Airbnb’nin web sitesi, uygulamanın şüpheli hesapları işaretlemek için tahmini analitik ve makine öğrenimi kullandığını söylüyor, ancak patentli yazılımın kullanılıp kullanılmadığı belli değil. Airbnb, Evening Standard’a göre, arka plan kontrol başlangıcı Trooly’yi satın aldıktan sonra patenti aldı. Genel olarak, sistem bir kullanıcının mülk kiralayıp kiralayamayacağına karar vermek için bir uyumluluk puanı buluyor. Bu arada teknoloji, suçla ilgili makaleler de dahil olmak üzere bir kullanıcıya bağlı haber hikayelerini de tarayabilir.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı