Yatırım

Akıllı Çorap Üreticisi Siren 11,8 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Ran Ma, Jie Fu ve Henk Jan Scholten tarafından 2015 yılında ABD’nin San Francisco şehrinde kurulan akıllı çorap üreticisi Siren, yeni bir yatırım aldı.

Diyabet hastaları için akıllı çorap üreten Siren, 2018 yılında DCM, Khosla Ventures ve Founders Fund’dan 3,4 milyon dolar yatırım almıştı. Ran Ma, Jie Fu ve Henk Jan Scholten tarafından 2015 yılında San Francisco’da kurulan şirket yeni bir yatırım daha aldığını duyurdu.

Siren tarafından aktarılan bilgilere göre, B serisi için toplamda 11,8 milyon dolar yatırım alındı. Anathem Ventures öncülüğünde gerçekleştirilen 11,8 milyon dolarlık yatırıma şirketin eski yatırımcıları konumunda yer alan Khosla Ventures, DCM ve Founders Fund da katıldı

DCM partneri Jason Krikorian gerçekleştirilen yatırım anlaşması ile Siren girişiminin yönetimine katılmış oldu. Anathem yönetici partneri Crystal McKellar ise girişimin danışmanı oldu. Siren tarafından üretilen çoraplar, yıkanabilir ve kumaş üzerinde bulunan sensörler sayesinde ayağınızın belirli noktalarında ölçümler yapabiliyor. Üretilen çoraplar, diyabetin yol açtığı en sık karşılaşılan hastalıklardan biri olan ayak ülserini önlemek ve hastalığa erken tanı konulması için önemli. Çoraplarda bulunan sensörler sayesinde ampütasyona neden olan, ayak ülserinin belirtilerinden biri olan ayaklardaki sıcaklık değişkenliğini tespit edebiliyor. 2015 yılından bugüne kadar toplamda 3 yatırım alan Siren, toplam yatırım miktarını ise 22 milyon dolara çıkardı.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı