Teknoloji

Akıllı Telefonlar İstanbul Kart Görevi Görebilecek

İstanbul Kart’ın kullanım alanını geliştirmek isteyen İBB yönetimi, yapılan yeniliklere bir yenisini eklemeyi hazırlanıyor. Bütün çalışmaları tamamlanan proje kapsamında İstanbul Kart sahipleri, akıllı telefonlarına gerekli uygulamayı indirerek karekod ile ulaşım hizmetlerinden yararlanabilecekler.


Bu proje sayesinde özellikle gençlerin, daha rahat ve basit bir ulaşım sistemine sahip olmasına hedefleniyor. Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda yapılan başka bir anlaşmada, İstanbul Kart sahipleri Migros marketlerinden alışveriş yapma hakkına sahip olmuştu. Projenin, Mayıs ayında hizmete girmesi bekleniyor.


İstanbul Kart Nedir?
Kart 2009 yılında tanıtıldı. Toplu taşıma ücreti ödemesi için daha az iletişim veya RFID (Radyo frekansı tanımlama) kartıdır. Normal bir kredi kartıyla aynı boyuta sahiptir, bu yüzden cüzdanınıza mükemmel uyum sağlar. Kart ön ödemelidir ve kolayca değiştirilebilir. Bu tek kart, birden fazla ulaşım türü için ödeme yapmanıza olanak tanır: otobüsler, metrolar, feribotlar, füniküler ve tramvaylar için kullanılabilir.

Etiketler

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı