Yatırım

Almanya Girişimcileri 2 Milyar Euro’luk Fon ile Destekleyecek

Almanya COVID-19 salgınından etkilenen girişimler için toplamda 2 milyar Euro’luk bir fon ayırarak,  girişimlere destek olacağını açıkladı. Bu fonlardan Mayıs ayı ortalarında yararlanılmaya başlanabilecek.

Almanya hükümeti korona virüsü salgını ile etkilenen ve zorluk çeken girişimlere yeni fon desteği sağlayacağını açıkladı. Geçen hafta çıkan bazı haberler bu açıklamaların ardından kanıt olarak gösterildi ve haberler resmi bir dil tarafından onaylanmış oldu. Mayıs ayının ortalarında bu fondan yararlanmaya başlanacağını açıklayan Almanya hükümeti toplamda 2 milyar Euro olan bu paketin haberini geçen hafta gelen haberler sayesinde doğruladı. 2 milyar Euro’luk paketin Türk Lirası karşılığı ise toplamda 15 Milyar Türk Lirası’nı geçtiğini söyleyelim. COVID-19 salgını tüm dünyayı etkisine aldığı gibi Almanya’yı da etkisi altına alarak ekonomik anlamda oldukça zor günler geçirmesine neden olmuştu. Bu ekonomik sıkıntının aşılması için Almanya Ekonomi Bakanlığı ve Almanya Maliye Bakanlığı ortak bir çalışma planlayarak bu fonun girişim için kullanılmasını sağladılar. Bu fonun ilk ve öncelikli amacı ise yenilikçi ve genç girişimlerin iflas etme durumu ya da başarısız olma durumlarını ortadan kaldırarak sorunlarına destek olmak. Ayrıca önemli bir konuyu açıklamakta fayda var. Almanya hükümeti bu 2 milyar Euro’luk fonu sadece COVID-19 salgınından etkilenen girişimler için verecek.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı