Teknoloji

Amazon’dan Perkandeciler İçin Kasiyersiz Market Teknolojisi

Amazon firması, kasiyersiz market teknolojilerini perakendecilere lisanslamayı planlıyor. Firma, kasiyersiz market teknolojisi ile ilgili anlaşmalarının bulunduğunu açıkladı. Ancak anlaşamaya varılan şirketler şu anda gizliliğini koruyor.


Amazon Go ile Otomatik Ödeme Sistemi
Amazon firması, müşterilerin raflardan istedikleri ürünü alıp mağazadan çıkabildikleri ve ödemenin otomatik olarak kredi kartlarında geçildiği Amazon Go sistemi, geleceğin süpermarket teknolojisi olarak gösterilmekte. Firma otomatik ödemeyi merkeze alan Amazon Go sisteminin 50 milyar Dolar büyüme hacmi olacağını öngörüyor. Amazon yetkilisi Dilip Kumar, pazar tahminlerini bulunmadığını müşterilerin tercihleri doğrultusunda büyümenin belirleyeceğini açıkladı.


Amazon’dan Just Walk Out Teknolojisi
Firmanın Just Walk Out teknolojisi ile adlandırılan hizmetine diğer firmalar ulaşım sağlayabilecek. Just Walk Out teknolojisi, firmanın paket sunumuna yardımcı olan bulut teknolojisi gibi dahili yeteneklerini geliştirme stratejisini ve bu stratejiyi kâr elde edilebilecek hizmetlere dönüştürme stratejisini yansıtmaya yönelik olarak geliştirilmiş bir hizmettir.


Teknoloji ile kapılı bir turnikeye kredi kartı takılacak. Turnikeler Just Walk Out technology by Amazon logosunu görüntüleyecek. Müşteri tarafından alınan eşyalar sanal sepete eklenecek ve müşteriler herhangi bir ödeme sistemine ihtiyaç duymadan alışverişini yapıp mağazadan ayrılabilecek. Ödemeler ise kişinin kredi kartından otomatik olarak faturalandıracak. Mağazaların güvenliği ise tavan kameraları ve raf ağırlığı sensörleri ile sağlanacak. Teknoloji ile müşterilere 7 gün 24 saat destek de sağlanacak.

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı