Teknoloji

Android’in Yaratıcısı Tarafından Yapılan 330 Milyon Dolar Yatırımın Şarjı Yetmedi

Android yaratıcısı Andy Rubin tarafından kurulan akıllı telefon donanım kuruluşu Essential Products Inc. kapanıyor. Şirket, bir sonraki ürünlerini müşterilere ulaştırmak için “net bir yolu” olmadığı için iş faaliyetlerini durduracağını söyledi.


Rubin, yaklaşık üç yıl önce, Samsung Electronics Co. Ltd. ve Sony Corp gibi daha köklü Android markalarının önde gelen telefonlarına rakip olacak modüler yeni nesil “geleceğe yönelik” akıllı telefon konsepti sayesinde Essential’ı başlattı. Getireceği yenilikler ve vizyonu heyecan uyandırsa da şirket, çalışmalarını sonlandırma kararı aldı.


Yazılım Anlamındaki Çalışmalar Devam Edecek
Essential’ın kapatılması, şirketin artık PH-1 akıllı telefonunu desteklemeyeceği anlamına geliyor. El cihazı için 3 Şubat’ta yayınlanan bir güvenlik güncellemesi, daha fazla güncelleme veya müşteri desteği olmayacağından sonuncusu olacak. Ayrıca, Essential, 2018’de satın alınan Newton Mail e-posta istemcisini de kapatıyor. Kapanması için birçok farklı söylenti olsa temel nedenin; Rubin’in özel hayatında çıkan bazı iddiaların olduğu ileri sürüyor.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı