Teknoloji

Apple İkinci Nesil iPhone SE’nin Tanıtımını Yaptı!

Dünyaca ünlü bir marka olan Apple yeni nesil iPhone SE’nin tanıtımını yaptı. Merakla beklenen yeni modelin 4.7 inç bir ekrana sahip olduğu belirtilirken; bu ekranın Retina HD özelliğe sahip olduğu da belirtildi. Touch ID ile birlikte sunulan bu yeni ürünün, tamamıyla yeni bir tasarım özelliğine sahip olduğu da belirtiliyor. Özellikle kompakt tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken iPhone SE, son zamanların en uygun fiyatlı bir telefon modeli olarak da karşımıza çıkıyor.

Akıllı telefon sektöründe yer alan en hızlı çipe sahip olan iPhone SE, en zorlu görevlerin de üstesinden başarılı bir şekilde gelebiliyor. A13 Bionic’ten güç alan bu yeni model; şimdiye kadarki en iyi tek kamera görüntüsüne sahip olan bir model olarak tanımlanıyor. Fotoğraf tutkunları açısından oldukça kazanımlı fırsatlar sunabilen iPhone SE, su ve toza karşı da oldukça dayanım gösterebilen bir model olarak büyük beğeni kazanıyor.

Oldukça gelişmiş bir kalite standardına sahip olan iPhone SE; uzay endüstri standartlarını tam olarak karşılıyor. Ayrıca ön yüzey olarak tamamıyla siyah bir tasarımın hakim olduğu iPhone SE, oldukça dayanıklı olan cam tasarımıyla da ilgiyi üzerinde topluyor. Farklı renk seçeneklerini de kullanıcına sunabilen bu yeni iPhone modeli, hassas tonlarıyla da ön plana çıkıyor. Maksimum bir metreye kadarki derinlikte tam 30 dakika boyunca dayanabilecek bir özelliğe sahip olan iPhone SE, yeni tasarım özellikleriyle de büyük beğeni kazanıyor.

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı