Trend

Apple, Yazar Rachel True’nun iCloud Hesabını Kilitledi

Apple, soyadından kaynaklı yazılımsal bir hata oluşması nedeniyle yazar ve oyuncu Rachel True’nun iCloud hesabını kilitledi. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda sorunun son 6 aydır devam ettiğini söyleyen True, takipçilerinden yardım istedi.

Apple’ın bulut depolama servisi iCloud, yazılım kaynaklı olduğu düşünülen bir hata sebebiyle Amerikalı yazar ve oyuncu Rachel True’nun hesabını kilitledi. Son 6 aydır iCloud hesabına erişmekte sıkıntı yaşadığını ifade eden True, karşılaştığı sorunu Twitter hesabından takipçileriyle paylaşarak yardım istedi.

Görünüşe göre iCloud, soyadının True olması nedeniyle ünlü oyuncunun hesabını kilitledi. Paylaşılan ekran görüntüsünde yer alan hatada, bir kullanıcının soyadının ‘True’ olarak ayarlanamayacağı yazıyor. Bu noktada muhtemelen iCloud soyadını yanlış algılayıp değişkeni bir ‘boolean’ olarak atıyor ve bu nedenle işlem başarısız oluyor. Tuhaf olsan noktaysa ünlü oyuncunun bu hatayı son 6 aydır alması.

Apple ile görüşmesine rağmen sorunu çözülemedi:

Rachal True, Twitter hesabından yaptığı diğer paylaşımlarda sorunu Apple’a bildirdiğini ve müşteri temsilcileriyle saatlerce telefonda görüştüğünü söyledi. Ancak yine de sorunu çözülmedi ve hala hesabına erişemiyor. Yazar, soyadını değiştirmeyi denediğini ancak sorunun buna rağmen devam ettiğini söyledi.

Görünüşe göre Apple, sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyor ancak True, hatanın eylül ayından beri devam ettiğini söylüyor. Geçmişte de benzer sorunlarla karşı karşıya kalan iCLoud son olarak birkaç ay önce hizmette büyük bir kesinti yaşanmıştı. Rachal True’nun başına gelen sorunun tam kaynağı bilinmiyor. Ayrıca Apple’ın bu sorunu düzeltip düzeltemeyeceği büyük merak konusu. Şu anki durum sorunun iCLoud yazılımından hem de yazarın soyadından kaynaklandığı görülüyor.

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı