Trend

Apple’dan Ebeveyn ve Çocuk Odaklı ‘Apple for Kids’ Özelliği

Apple, ebeveynlerin aile grupları hakkında tek bir yerden işlem yapmasına olanak sağlayan ‘Apple for Kids’ isimli yeni özelliğe kendi resmi web sitesi üzerinde yer vermeye başladı.

Teknoloji devlerinden Apple, bugün itibariyle resmi web sitesi üzerinden ebeveynlerin aile gruplardaki hizmetleri tek bir portal üzerinden erişmesini sağlayacak “Apple For Kids” özelliğini ekledi. Ebeveynler, bu özellik sayesinde kendilerinin ve çocuklarının sahip olduğu cihazlara, satın aldıkları hizmet ve servislere tek bir nokta üstünden ulaşabiliyor, aile hesaplarının yönetmesine izin veriyor ve çocukların yanlışlıkla bir şey satın aldığı zaman ailelere çözüm odaklı yöntemler sunuyor.

Ebeveynler, tüm hizmetlere tek bir portal üzerinden erişebilecek

Apple For Kids özelliği şu anda Apple’ın resmi Türkiye web sitesinde bulunuyor ancak yakın bir zaman da çocuk ve ebeveyn odaklı bu özelliğin ülkemize de gelmesini bekliyoruz. Apple For Kids sekmesi üzerinden kullanıcılar, genellikle çok sık karşılaştıkları sorunlara çözümlere tek bir nokta üstünden erişebiliyor. Bu sorunların arasında çocukların Apple kimlik bilgilerini unutması ya da yanlışlıkla bir şey satın alması durumları da bulunuyor. Apple For Kids, aynı zaman da ebeveynlere çocuklarının yeni cihazlarını aile gruplarına nasıl dâhil edebileceklerine dair yol gösteriyor, “Satın Alırken Sor” işlemlerinin nasıl işleyeceğini gösteriyor.

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı