Trend

Apple’dan iPhone Çalınırsa Ne Olur?

ABD COVID-19 salgını ile mücadele ederken, büyük protestolara neden olan George Floyd’un polis tarafından canice öldürülmesi ile yeniden dünya gündemine oturdu. Protestolar ABD’nin birçok eyaletine yayılmaya devam ederken protestoların yanında markaların dükkanları yağmalanaya başladı.

Apple’den iPhone çalınırsa ne olur?

Apple da yağmalardan nasibini aldı. Peki, Apple’dan ürün çalındığında ne oluyor?

Apple Store ürününün çalınması durumunda cihazların kitlenmesi çok kolay ve etkili bir önlem. Geçtiğimiz hafta protestocuların arasında bulunarak yağma yapan insanların Apple ürünlerini yağmalaması sonucunda Apple çalınan ürünlere bildirim gönderdi. Apple’in çalınan ürünlerine gönderdiği bildirimlerde “cihazın kitlendiği ve çalınan ürünün yetkililer tarafından takip edildiği” bildirildi. Apple mağazalarındaki ürünlerin çalınma ihtimaline karşı bu şekilde çok basit ve etkili güvenlik mekanizması bulunuyor. 

Apple, çalınan ürünlerin IMEI numaraları elinde bulunduğu için sistem tarafından çalınan ürünleri tespit edebiliyor. Daha sonra çalınan ürünlere kullanılamaz komutu gönderiyor. Ürünü çalan kişi telefonu açtığında ve bir ağa bağlandığında ürün otomatik olarak kullanılamaz hale geliyor. 

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı