Trend

Apple’dan Maske Bağışı Kampanyası

Apple CEO’su Tim Cook tarafından yapılan açıklama doğrultusunda ABD ve Avrupa ülkelerine maske bağışlanacağı duyuruldu. Resmi Twitter hesabından yapılan bu paylaşım, Apple’ın Corona’ya karşı desteklerine devam ettiğini gösterdi.

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan Corona virüsü, kısa sürede Dünya’yı tamamen etkisi altına almaya başladı. Avrupa’da da insanlarda görülmeye başlayan virüs, artık bu kıtayı kendine hedef seçti.

Her ülke Corona virüsüne karşı savaş halinde bulunuyor. Ancak ülkeler sağlık çalışanlarının maske ve eldiven gibi eşyalarını tedarik etmede bile zorlanabiliyor. Bundan dolayı Dünya çapındaki şirketler bu konuda destek verebiliyor.

Apple, ABD ve Avrupa’ya Maske Gönderecek

Corona virüsünün aşısının bulunmasına destek veren Apple, aynı zamanda da Tim Cook tarafından yapılan açıklamaya göre maske bağışında bulunmaya hazırlanıyor.

Apple CEO’su Tim Cook, yaptığı açıklamada maskelerin sayısından söz etmemiş olsa da ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ise, Apple’ın ABD’ye 2 milyon N95 maskesi göndereceğini ifade etti.

Apple, bu desteğin yanı sıra pek çok farklı alanda yardımda bulunduğunu da açıklamıştı. Apple tarafından yapılan önceki paylaşımlara göre şirketin Corona hakkında 15 milyon dolar bağış yapıldığı bildirilmişti. Aynı zamanda da Apple Card ödemelerinin de mart ayı için ertelenmesini gerçekleştirmişti.

Corona virüse karşı tek destek veren firma Apple olmamakla beraber Alibaba CEO’su Jack Ma da bu konuda Asya ülkelerine yardım yapıyor. Geçen günlerde Razer de maske üretip bağışlayacağını ilan etti.

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı