Finans

Apsiyon’a 5 Milyon Dolarlık Yatırım Desteği

Apsiyon, yatırım turuna çıkarak, var olan yatırımcılarından destek aldı. EarlyBird Digital East Fund ile Jak Baruh’u da hissedarları arasına katmayı başardı.

Apartman ve site yönetimi yazılımı olarak bilinen Apsiyon, 5 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Bu yatırım turu içerisinde EarlyBird Digital East Fund ve Jak Baruh gibi isimlerle de beraber çalışmalarını sürdürdü.

EarlyBird Digital East Fund, üçüncü kez Apsiyon şirketine yatırım yaptı.
Yapılan yeni yatırımlarla beraber Apsiyon’un aldığı toplam yatırımın 10 milyon dolara ulaştığı belirtildi. Firmanın bu yeni yatırımlarla beraber hem ülke içerisinde hem de yurtdışında büyüyeceği ifade edildi. Her ay 500 yeni siteyle çalışmaya başlayan Apsiyon şirketinin yurtiçindeki kullanıcılarına özgü sürprizlerinin olacağı da belirtildi. Türkiye’de farklı farklı yatırımlar yapılmasına dair faaliyetler içerisinde olacaklarından da bahsedildi.

Türkiye dışında Kıbrıs, Ukrayna, Azerbaycan, Karadağ ve Makedonya’da faaliyet göstererek Apsiyon; 2020 yılıyla beraber Avrupa ve Ortadoğu’da daha fazla söz sahibi olmak adına hamleler yapacak.

2012 yılında Kudret Türk, erkan Doğan ve Meriç Akdamar tarafından kurulan bu şirket 2017 yılında 7.5 milyon TL yatırım almayı başarmıştı. 2019 yılında da 9 bin site ve 730 bin daireye hizmet veren girişim olarak da kendini göstermişti. Apsiyon zaman içerisinde farklı işbirlikleri içerisine de girerek, girişimlerini devam ettirecek.

Apsiyon, Türkiye genelinde yöneticilere destek veren bir yazılım olma özelliği taşıyor. Sitelerin birçok konuda yardımcısı olan bu yazılım sayesinde istenilen sonuçlar sağlanabiliyor. Aynı zamanda da yüz kişiden fazla olan personel sayısıyla da faaliyetlerine devam ediyor.

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı