Trend

ASELSAN, Staj Seferberliğine Destek Olacak

T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı, geçtiğimiz haftalarda Staj Seferberliği programının başladığını ve başvuruların açıldığını açıklamıştı. Askeri Elektronik Sanayi ya da bilinen kısıtlamasıyla ASELSAN, T.C Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığının “Staj Seferberliği” programına destek vereceğini açıkladı. 

Geçtiğimiz hafta mezun olmak üzere ya da mezun olmadan önce staj yapmak isteyen öğrencileri sevindirecek bir haber yayınlandı. T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı, “Senin için SeferBiriz” temasıyla üniversite öğrencileri için “Staj Seferberliği” programını devreye sokmuştu. Bu şekilde staj yapmak isteyen öğrenciler için oldukça yeni yeni ve büyük bir fırsat doğmuş oldu ve Staj Seferberliği programına başvurular açılmıştı. 

Bugün Staj Seferberliği programına bir şirketin daha katıldığı açıklandı. Askeri Elektronik Sanayi, ya da bilinen diğer ismiyle ASELSAN, resmi twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Staj Seferberliği programına destek verdiğini açıkladı. ASELSAN A.Ş., Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Genç yeteneklere ulaşmak, kariyer yolculuklarında staj imkânlarımızla destek olmak için biz de #StajSeferberliği’nde #SeninİçinSeferbiriz” açıklamasını yaptı.

Staj Seferberliğine Nasıl Başvuru Yapılır?

T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığının üniversite öğrencileri için başlattığı Staj Seferberliği programı için başvurular açıldı. Başvuruların nasıl yapılacağı ise bu noktada merak konusu oldu. Staj Seferberliği programına katılmak isteyen öğrenciler, https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ üzerinden başvurularını tamamlayabilecek. 

Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından kamu ve özel sektörün erişebileceği bir stajyer havuzu programa başvuran öğrenciler isim soy isim, T.C. kimlik numarası, E-posta adresi gibi kişisel bilgiler gizlenerek aktarılacak. Bu şekilde işverenler, öğrencilerin kimlik bilgilerini görmeden sadece yetkinlik temelli kriterleri üzerinden staj tekliflerini gönderebilecekler. 

Ön lisans 2. Sınıf, lisans 3. Ve 4. Sınıf olmak üzere, not ortalaması 4 üzerinden en az 2 olan tüm öğrenciler 22 Mart 2021 tarihine kadar staj seferberliği programına başvuruları yapabilecekler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı