Teknoloji

Atari Oyun Oteli Kuruyor

Atari, oyun alanında birçok marka ortaklığı için adını lisansladı, ancak şirketin Atari markalı sekiz otel inşa etmek için yaptığı son anlaşma, konuk ağırlama endüstrisine yöneldi. Şirket, ABD’de sekiz otel inşa etmek için ABD’deki gayrimenkul geliştiricisi True North Studio ve GSD grubu ile bir lisans anlaşması yaptığını duyurdu.


“Video oyunu temalı hedef”, VR ve AR oyunlarını içeren oyun oyun alanları sunacak ve bazı yerlerde e-spor etkinliklerine ev sahipliği yapacak mekan ve stüdyolar olacak. Atari, otellerin toplantı salonları, ortak çalışma alanları, restoranlar, barlar, fırın, sinema salonu ve spor salonu olacağını söylüyor.


Yüksek Oranda Büyüme Hedefleniyor
Atari, otel gelirinin yüzde 5’ini alacak ve anlaşmayı imzaladığı için 600.000 dolarlık bir avans aldı. Bu arada, Atari VCS retro konsolunun geliştirilmesinin önemli zorluklarla karşılaştığı bildirildi ve konsolun baş mimarı altı aydan fazla bir süre içinde ödeme yapılmadığını iddia etti.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı