Trend

Audi CEO’sundan İtiraf: Tesla Bizim 2 Yıl İlerimizde

Audi CEO’su Markus Duesmann, elektrik motorlu otomobil üreticisi Tesla ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Duesmann, Tesla’nın endüstrinin iki yıl önünde olduğunu dile getirdi. Audi yönetimi, bu itirafa paralel olarak bir de yeni ekip kurdu ve bu ekip, 2024 yılında yeni bir elektrik motorlu araç tasarlamış olacak.

Otomobil sektörünün son dönemlerdeki en popüler ismi Tesla. Şirket, piyasaya sürdüğü sadece elektrik motorlu araçlarla tüketicileri kendine hayran bırakmayı başarırken, diğer otomobil üreticilerini de peşinden sürüklüyor. Şirketler, Tesla’nın teknolojilerini kopyalayarak elektrik motorlu otomobiller konusunda ön plana çıkmaya çalışıyorlar. Şimdiyse Almanya merkezli otomobil devi Audi’nin CEO’su Markus Duesmann, Tesla ile ilgili açıklamalar yaptı.

Audi bir süredir, diğer otomobil üreticileri gibi elektrik motorlu araçlarla ilgileniyor. Hatta şirket, geçtiğimiz dönemlerde de tamamen elektrik motorlu ilk aracı e-tron’u duyurdu. Ancak bu araç, özellikle de verimlilik konusunda isteneni veremedi ve açık konuşmak gerekirse şirket de ortaya koyduğu araçtan pek memnun değil. Çünkü Audi, kısa bir süre önce sadece elektrik motorlu araçlar üzerine çalışacak “Artemis” isimli yeni bir ekibe start verdi.

Audi CEO’su Duesmann, Tesla’nın sektörün iki yıl ötesinde olduğunu ifade ediyor. Tesla araçların pillerinin piyasadaki diğer araçlardan daha büyük olduğunu dile getiren Duesmann, bunun nedeninin arabaların pil etrafında üretilmesinden kaynaklandığını vurguluyor. Audi CEO’suna göre Tesla’nın yazılım mimarisi ve otonom sürüş teknolojileri, şirketi daha da ileriye taşıyan diğer hususlar olarak karşımıza çıkıyor.

Etiketler

Furkan Odabaşı

videographer & web developer

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı