Finans

Banabi’nin Bir Yıldaki Yükselişi

Yemek Sepetinin CEO su Nevzat Aydın, Banabi ile de başarılarını artırmaya devam ediyor. Her geçen gün daha çok sayıda insana ulaşan Banabi market servisi kurulduktan sonra birinci yılını tamamlamıştır. Nevzat Aydın bir yıl içinde 5 milyon siparişe ulaştıklarını söyledi. Takipçileriyle paylaştığı tweette 650 bin kullanıcıya ulaştıklarını, 11 ilde insanlar için faaliyet gösterdiklerini ve 30 milyon ürüne sahip olduklarını yazdı.

Banabi’nin Yükselişindeki Nedenler
Aralık ayında 150 bin ürün satışı yapılırken, 4 ay içerisindeki bu yükselişin haliyle karantina dönemine denk gelmesinin ilgisi oldukça büyüktür. İnsanlar evde kal uyarıları ile evde kalmayı tercih ederken marketlerden de birçok alışveriş siparişleri de verdiler. Bunların içinde yer alan Banabi market, evlere servis yaparak hem müşteri sayısını artırdı hem de satılan ürünlerini fazlalaştırdı.

Banabi’nin Yemek Sepeti kullanıcı veri tabanı ile aynı sistemde çalıştığı da talebin artmasında etken olmuştur. Neticede internetten birçok alışveriş yapılan marketler içerisinde ayakta kalabilmek ve yükseliş göstermek için; yapılması gerekenleri bilen birinin olması firmayı yükseltmiştir. Nevzat Aydın kişilerin ürünlerini adreslerine götürdüklerini, 50 yaş üzerinden ulaşım ücreti almadıklarını ve temassız kart ile işlem yaptıklarını açıkladı ve farkını ortaya koydu.

Karantina Döneminde Online Alışveriş
Karantina döneminde olduğumuz bu günlerde; evde kal uyarıları ile dışarı çıkma zorunluluğu olmayan kişiler evlerinden çıkmamaktadır. Böyle olunca da yapılması gereken alışverişler online olarak gerçekleştirilmektedir. Kapınıza kadar gelen ödemeler temassız kredi kartı ile ödenerek evde izolasyon sağlanmaktadır. Bunların içinde en çok tercih edilenler arasında Yemek Sepeti ve Banabi market bulunmaktadır.

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı