Trend

Bayram Yoğunluğunda 3 Operatör de Kilitlendi

Bayramın ilk günü sabah saatlerinden itibaren üç operatör olan Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone ulaşılamadı. Türkiye’de ilk defa bayram günlerinde sokağa çıkma yasağının uygulandığı dönemde kullanıcıların telefonlara akın etmesi sebebiyle 3 operatörün de altyapısında yoğunluk nedeniyle çöküş yaşandı.

Ramazan Bayramı’nın ilk gününde sabah saatlerinden itibaren Türkiye’de bulunan üç operatörün sokağa çıkma yasağında telefonla bayramlaşmak isteyenlerin yarattığı yoğunluk nedeniyle altyapılarında çöküş meydana geldi. Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone altyapılarının çökmesi sebebiyle birbirlerini suçladılar. 

Milyonlarca kullanıcı telefonlar üzerinden arama yapamazken, ev ve mobil internetlerde çok büyük yavaşlamalar meydana geldi. Kullanıcıların telefon ve internetlerinde sorunlar yaşaması üzerine üç operatör sosyal medya üzerinde ayrı ayrı paylaşımlarda bulunarak birbirlerini suçladılar.

Turkcell Açıklaması

Turkcell’lilerin diğer Turkcell’li kullanıcılara doğru yaptıkları aramalarda herhangi bir aksama bulunmamaktadır. Şebekemizden diğer operatörlere yönelik gerçekleşen aramalarda ise Turkcell kaynaklı olmayan kesintiler meydana geldiği görülmektedir.”

Türk Telekom açıklaması

Diğer operatörlere doğru yaptığınız aramalarda yaşanan sorun, Türk Telekom kaynaklı değildir. Türk Telekom kullanıcılarının kendi aralarında yaptıkları aramalarda hiçbir sorun yaşanmamaktadır.”

Vodafone Türkiye açıklaması

“Diğer operatörler yönüne yaptığınız aramalarda problem yaşıyor olabilirsiniz. Sorun Vodafone kaynaklı değildir.”

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı