Trend

Beyaz Saray: Trump, Testleri Azaltma Konusunda Şaka Yapıyor

COVID-19 salgınını ciddiye almayan tavırlar sergileyen ABD Başkanı Donald Trump, son olarak “Test yapmayı azaltırsak COVID-19 vakaları azalacak” sözleriyle gündeme oturdu. Trump’ın bu sözlerine karşılık Beyaz Saray yetkilisi, Başkan Trump’ın bu sözlerinde ciddi olmadığını açıkladı.

Yaptığı açıklamalar ve söylemleriyle gündemde yerini koruyan ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz hafta bir açıklamasında “Test yapmayı azaltırsak, COVID-19 vakaları azalacaktır” söylemiyle eleştiri oklarının hedefi oldu. Sözleri nedeniyle sosyal medyanın da diline düşen Donald Trump, bu düşüncesinde ciddi olduğunu farklı açıklamalarında da dile getirdi.

Yaptığı tepki çeken açıklamalarına bir yenisini ekleyen Trump, Oklahama eyaletinin Tulsa kentinde yaptığı bir seçim konuşmasında “Çok test yaptığımızda daha fazla vaka bulacaksınız. Bu yüzden yetkililere testlerin yavaşlatılması gerektiğini söyledim” dedi. Trump’ın bu açıklamasından sonra Beyaz Saray yetkilisi, Trump’ın bu söylemlerinin sadece şakadan ibaret olduğunu söyledi.

Beyaz Saray: Trump’ın bu açıklamaları sadece şakadan ibaret

Trump’ın dikkat çeken açıklamaları seçim çalışmaları için gittiği Oklahama eyaletinin Tulsa kentinde yer alan 19 bin kişilik bir spor salonunda gerçekleştirdi. Trump’ın konuşma yaptığı salona gelenlerin büyük çoğunluğu ne maske taktı ne de sosyal mesafe kurallarına uydu. Mitingde konuşması sırasında yetkililere test sayılarının yavaşlatılması talimatını verdiğini söyleyen Trump, ABD’nin 25 milyon test yaptığını ve dünyanın en fazla test yapan ülke olduğunu söyledi. Ayrıca Trump, dünya da en çok vakaya sahip olmalarının sebebini ise dünya genelinde en fazla testi biz yaptığımız için vaka sayıları sıralamasında birinci sıradayız dedi.

Donald Trump’ın bu açıklamalarından sonra bir Beyaz Saray yetkilisi, Trump’ın COVID-19 testlerini yavaşlatması hakkında söylediği cümlelerin sadece şakadan ibaret olduğunu söyledi. Beyaz Saray yetkilisi yaptığı açıklamada “Açıkçası şaka yapıyordu. Testlerde dünyaya liderlik ediyoruz ve 25 milyon test yaptık” dedi.  

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı