Trend

Bill Gates, 2 Küresel Felaket Tahminini Açıkladı

5 yıl önce dünyanın bir sonraki felaketinin bir salgın olacağı tahmininde bulunan Bill Gates, gelecekte karşılaşacağımız felaketler hakkında yeni tahminlerde bulundu.

5 yıl önce gerçekleştirdiği bir konuşma sırasında insanları bir sonraki virüs salgınına karşı uyaran ve dünyanın buna henüz hazır olmadığını dile getiren Bill Gates, COVID-19 salgının patlak vermesinden sonra “salgının arkasındaki gizemli güç” olmakla itham edilmişti. Derek Muller’un Veritasium isimli YouTube kanalına konuk olan Gates, dünyanın karşılaşması muhtemel olan 2 felaketi daha açıkladı. 

Microsoft’un kurucusu olan ve dünyanın en zengin insanları arasında bulunan Bill Gates’e göre dünyanın bundan sonraki iki küresel felaketi ise iklim değişikliği nedeniyle olacak. Gates’e göre iklim değişikliği, COVID-19’a kıyasla her yıl daha fazla insanın ölümüne neden olacak. Ancak Gates’e göre bunun “daha kötüsü” de var. 

Bill Gates’e göre biyoterörizm tehlikesi kapıda

Bill Gates’e göre gelecek yıllarda karşımıza ikinci büyük dünya çapındaki felaket ise biyoterörizm olacak.  Gates’e göre “birileri”, kitlesel saldırılar için virüs gibi biyolojik silahlar üretebilir ve bu virüseler ile COVID-19’dan çok daha büyük maddi ve can kayıplarına yol açabilir. Gates’e göre gelecek yıllarda insanların karşısına çıkacak olan pandemileri durdurmasının hiçbir yolu bulunmuyor. Ancak gerekli hazırlıkların yapılmasının COVID-19 salgınının neden olduğu ekonomik ve sosyal hasarı ortadan kaldırabileceği ve can kayıplarının ciddi seviyelerde azaltılabileceğini belirti.

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı