Trend

Bill Gates: Corona Her 20 Yılda Bir Yaşanabilir

Microsoft’un kurucusu olarak bildiğimiz Bill Gates corona virüsle mücadele konusunda oldukça yüklü bir bağış yaptı. Corona virüs testi için yapılan projeye destek olacağını duyurdu. 100 milyon doları da bu işe ayırdığını açıklamıştı. Virüsün teşhisi, gerekli olan aşısını üretmek, ilaç ve gerekli olan tıbbi malzemeler için bu bağışı yaptığını söyledi.

Ayrıca salgını önlemek ve enfeksiyon riski taşıyan kişilerinde evlerinde test yapılmasını sağlayan projeye de destek olarak, belirli bir fonu da bunun için ayırmıştır. Aşının üretilmesi ve bu sürecin de 18 ay gibi bir zaman alacağını ama hızlı bir şekilde sonuca ulaşılacağını da yaptığı röportajında dile getirmişti. İnsanların bu tür salgınlarla 20 yılda bir karşılaşacakları uyarısında da bulunmuştur.

Virüs Salgınlarını Hükümetlerin Öncelikli Hale Getirmesi
İnsanların salgının önemini anladıklarını ve hükümetlerin de salgınlar için öncelikli hale getirmesi gerektiğinin üzerinde duran Bill Gates, bunun için harcanın paraların insan sağlığı için ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Virüs salgını ile mücadele konusunda yapılması gerekenlerin oldukça fazla önem taşıdığını söyledi.

Bill Gates, Financial Times röportajında corona virüs ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. İnsanların hayatları içerisinde karşılaşacakları en büyük salgın olarak belirttiği corona virüs ile mücadele etmek için bağışladığı paranın aslında çok önemli bir konu için harcanacağını açıkladı. Daha önceki röportajında dünyanın büyük bir salgına hazır olmadığını da söylemişti. Bu düşüncesinde ne kadar haklı olduğu da aşikar ortadadır.

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı