Trend

Bill Gates: COVID-19 Aşısı 9 Ay İçinde Hazır

Microsoft’un kurucu Bill Gates, emekli olduktan sonra kendini vakıf çalışmalarına vermiş ve insanlara yardım çalışmaları yapmaya başlamıştı. Günümüzün en büyük sorunu haline gelen COVID-19 salgını ile birlikte COVID-19 aşısının 9 ay içerisinde hazır bir halde insanlara sunulacağını açıkladı.

 

COVID-19 dünyayı etkisi altına aldığı andan itibaren ismini en çok duyduğumuz insanlar arasında Bill Gates geliyor. Bill Gates emekli olduktan sonra kendisi ve eşi adına kurduğu yardım kuruluşunda önemli yardımlar gerçekleştirmişti. Uzun yıllar çalıştıktan sonra dinlenmek yerine, insanlara yardım etmek ve insanların yardımı için çalışmalar yürüten Bill Gates’in en önem verdiği nokta ise insan sağlığı.

COVID-19 henüz dünyayı etkisi altına almaya başlamadan Bill Gates, bu salgının insanlar üzerinde ne kadar büyük bir yıkıma yol açacağı ve yıkım sonrası olası çözümler üzerinde fikirler üreten bir isim olmuştu. Gates, COVID-19 salgını tüm dünyayı etkisi aldıktan sonra eşi ile birlikte kurduğu vakıf aracılığıyla insanlara evde COVID-19 testi yapılması için büyük bir fon sağladı. Ayrıca COVID-19 aşısı için milyarlarca dolar destek vereceği açıklamalarını yaptı.

Bill Gates, yazdığı bloğunda COVID-19 aşısının erken bir zamanda üretilmesinin zor olduğunu ve bu aşının en erken 9 ay içerisinde üretilebileceğinin altını çizdi. Bu nedenle aşı çalışması yapan şirketlere destek sağlayacağını belirtti. Gates, COVID-19 aşısı için 18 aylık bir süreye ihtiyaç duyulduğunu lakin bu COVID-19 salgını için başarılı çalışmalar yürüten 8-10 adet umut vaat eden şirketin olduğu için aşının 9 ay içerisinde üretilebileceği tahmininde bulundu. Ayrıca kesin bir tarih vermese de COVID-19 aşısının 9 ay ila 24 ay arasında bir sürede üretilip salgının aşı ile durdurulabileceğini belirtti.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı