Trend

Bill Gates, Microsoft’taki Görevini Bıraktı

Microsoft’un kurucu ismi olarak bilinen Bill Gates; aynı zamanda da yaptığı yardımlarla da tanınan bir isim. Daha çok bağış alanına yönelmek için Bill Gates’in Microsoft Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan istifa ettiği duyuruldu.

Yakın zamanda hayatımıza giren Corona virüsü, Dünya’nın her noktasındaki hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Her yerde etkisini göstererek ölümcül bir kimliğe bürünen bu virüs dahilinde dikkat çeken bir isim daha devreye girmeye hazırlanıyor. Microsoft şirketinin yönetici koltuğunda bulunan Bill Gates’in sağlık faaliyetlerine daha fazla zaman ayırmak amacıyla görevinden istifa ettiği duyuruldu.

Paul Allen ve Bill Gates tarafından 1975 yılında kurulan Microsoft, günümüze kadar teknoloji alanında öncü konumunda yer aldı. En fazla kullanılan işletim sistemi Windows’un da sahibi olarak bilinen Microsoft cephesinden bugün üzücü bir haber geldi.

Microsoft’tan gelen resmi açıklama doğrultusunda şirketin ortaklarından ve teknoloji danışmanlarından olan Bill Gates’in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden istifa ettiği açıklandı. Yapılan basın açıklamasına göre Gates’in istifa etmesinin sebebi olarak ise global sağlık, kalkınma ve iklim değişiklikleri konularındaki hayırsever kimliğine daha fazla zaman ayırmak olduğu bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı