Trend

Bill Gates, Neden Android Telefon Kullandığını Açıkladı

Dünyanın en başarılı insanları arasında yer alan Bill Gates, Clubhouse’da katıldığı bir sohbette neden iPhone yerine Android telefon tercih ettiğini açıkladı. Yaptığı açıklamaya göre bazı Android telefonların Microsoft uygulamalarına ön yüklü olarak sunması, Gates’in işini oldukça kolaylaştırdığı için Andorid bir telefon kullanmayı tercih ettiğini açıkladı.

Teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, şimdilik sadece iOS platformunda kullanılabilen Clubhouse isimli uygulamayı oldukça sık kullanan iş insanlarından biri oldu. Genellikle gündem ve kendi hayat tarzı hakkında konuşan Gates, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir sohbette dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Gates, bahsi geçen Clubhouse sohbetinde neden iPhone yerine Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon kullandığını açıkladı. Gates’e göre Android telefonlarda ön yüklü olarak gelen Microsoft uygulamaları, Gates’in işini oldukça kolaylaştırıyor ve ünlü milyarder bu yüzden iPhone kullanmaktan çekiniyor.

Arada iPhone Telefonlarıyla da oynuyorum

Bill Gates, söz konusu Cluphouse sohbetinde gazeteci Andrew Ross Sorkin’in sorularını yanıtladı. Gelen sorulardan bir tanesi ise, sadece iOS platformlarında kullanılan Clubhouse’a katılan Gates’in Android dışında sürekli olarak bir iPhone kullanıp kullanmadığıydı. Ünlü milyarder, dünyadaki her şeyi yakından taklip edebilmek için bir iPhone’a sahip olduğunu ancak yanında sadece Android işletim sistemine sahip akıllı telefonları taşıdığını ifade etti.

Gates’in açıklamalarında ise şu ifadelere yer verildi; “Birçok Android işletim sistemine sahip akıllı telefon üreticisi, Microsoft yazılımına sahip uygulamaları ön yüklü bir şekilde sunuyorlar. Yazılımın işletim sistemi ile nasıl bağlantılı olduğu konusunda çok daha esnekler.”

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı