Trend

Bitcoin, 60 Bin Doları Aştı

Lider kripto para birimi Bitcoin, gün içerisinde 60 bin doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin’in rekor tazelemesinde ABD Başkanı Biden’ın onay verdiği 1,9 trilyon dolarlık destek paketinin etkisi bulunuyor.

Son dönemlerde bir düşüp bir yükselen kripto para birimi Bitcion, geçtiğimiz ayın son günlerinde 58 bin dolar seviyesine kadar çıktıktan sonra oldukça sert bir düşüş yaşamıştı. 58 bin 300 dolarlık zirvenin ardından bir hafta içinde 43 bin dolara kadar gerileyen kripto para birimi, kısa bir düzeltmenin ardından geçtiğimiz hafta tekrar yükselişe geçti.

Bu hafta 49 bin dolar seviyelerinde başlayan Bitcoin, gün içinde %6 değer kazanarak tarihinde ilk kez 60 bin dolar seviyesini aştı. Gün içinde 60 bin 400 dolara çıkan Bitcoin, bu yazının yazıldığı tarih itibariyle 60.000 dolar seviyesinde işlem görüyor. 

Piyasa değeri 1,1 trilyon doları aştı:

CoinMarketCap’den alınan verilere göre Bitcoin’in piyasa değeri, son yükselişin ardından 1 trilyon 114 milyar dolara ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Kripto paranın piyasa değeri 20 Şubat’ta 1,05 trilyon dolara ulaşmasının ardından 875 milyar dolara kadar gerilemişti. Diğer yandan piyasada işlem gören 6 binden fazla dijital para biriminin toplam piyasa değeri ise 1,84 trilyon dolara dayandı. Bitcoin’in ardından listelin ikinci sırasında ise 217 milyar dolarlık piyasa değeriyle Ethereum yer alırken, son donemde en popüler kripto para birimleri arasına giren Binance Coin ise 42,68 milyar dolarlık değeriyle listenin üçüncü sırasında yer aldı.

Bitcoin’in son yükselişinde kurumsal ilginin yeniden artması ve ABD Başkanı Joe Biden’ın 1,9 tirlyon dolarlık yeni COVID-19 destek paketini onaylanmasının etkili olduğu düşünülüyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı