Trend

Boğaziçi Rektörlüğü’nün Twitter Hesabına Erişilemiyor

Uzun süredir devam eden Boğaziçi Üniversitesi olaylarının ardından bugün bir son dakika gelişmesi yaşandı. Twitter, @bounrektorluk kullanıcı adına sahip Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nün Twitter hesabını askıya aldı. Konu hakkında resmi bir açıklama bulunmuyor.

Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan olaylar gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Olayların başlamasının sebebi, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne kayyum atanmasıydı. Atanan kayyumun ardından Boğaziçi Üniversite Rektörlüğü’ne Melih Bulu getirilmişti. Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitim alan öğrenci ve görev yapan akademisyenlerin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından öğrenci ve akademisyen Boğaziçi Üniversitesi’nde yapılan kayyuma karşı çıktı.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü (@bounrektorluk) hesabı askıya alındı

Prof. Dr. Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasından sonra başlayan eylemler, gözaltılar ve daha birçok olay Boğaziçi Üniversitesi’nin ismini sürekli olarak duymamızı sağlarken, bugün Twitter’da yaşanan bu olay daha fazlasıyla konuşulacak gibi duruyor. Üniversitenin rektörlüğüne ait olan Twitter hesabı boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü (@bounrektorluk), akşam saatlerinde askıya alındı. 

An itibariyle Boğaziçi Üniversitesi’nin rektörlüğüne ait Twitter hesabına hiçbir şekilde erişim sağlanamıyor. Konu hakkında bir açıklama ne Twitter üzerinden ne de Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılmadı. .Ancak belirtmek gerekir ki Twitter da dahil olmak üzere birçok sosyal medya platformunun askıya alma sebebi, kullanım şartlarını ihlal etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı