Trend

Boğaziçi Üniversitesi Minecraft’ta İnşa Edildi

Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında bulunan Boğaziçi Üniversitesi, dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip Minecraft’ta yer aldı. Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen projeyle Boğaziçi Üniversitesi kampüsü, BOUNCraft ismiyle Minecraft’a geldi.

Türkiye’de ilk defa bir üniversite, Minecraft sunucusunda kendine yer buldu. COVID-19 salgını sebebiyle uzaktan eğitime devam eden Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, Boğaziçi Üniversitesi kampüsünü BOUNCraft adıyla Minecraft’a taşıdı. 

Minecraft sunucularında görev alan kişilerin bulunduğu gönüllü grup, Boğaziçi Üniversitesi Oyun Kulübü, Kurumsal İletişim Ofisi ve Sosyal Medya ekibinin katılımıyla oluşturuldu. Üniversitenin kampüsünde yer alan derslik binaları, kütüphaneler, yurtlar gönüllü ekip tarafından inşa edildi ve edilmeye devam ediyor. BOUNCraft’ta yer alan kampüs bileşenlerinin yer aldığı Survival-Towny haritasına erişmek isteyen Boğaziçi Üniversitesi mensubu olduklarını kanıtlamak için bir e-postaya sahip olmaları gerekiyor. Boğaziçi Üniversitesi e-posta adresiyle haritaya giriş yapanlara geliştiriciler tarafından e-posta yoluyla bir kod gönderiliyor. Bu kodu alan kullanıcılar ise oyuna girerek Boğaziçi Üniversitesi kampüsünün Minecraft’taki kopyasını görebiliyorlar. 

Ayrıca BOUNCraft’ı geliştiren ekip, oyunculara destek hizmeti de veriyor. Gönüllü ekip oyunda herhangi bir sorun çıkması durumunda geri bildirimler için Bouncraft Discord sunucusunda bulunan destek kanalından oyunculara destek hizmeti veriyor.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı