Yatırım

Borsada 67 Milyon Dolarlık Yatırımı Kim Aldı?

Alman borsasında sıfır komisyonla işlemler çoğu yatırımcının bildiği Robinhood şirketi tarafından yapılmaktadır. Bu şirket insanlara yatırım yapabilme hizmetini sunmaktadır. 2013 yılında kurulmuştur. Borsada 67 milyon dolarlık yatırımı Robinhood versiyonuna sahip olan Trade Republic şirketi almıştır. 2015 yılında Christian Hecker, Marco Cancellieri ve Thomas Pischke tarafından kurulmuştur. Kuruluş yeri Berlin’dir.

Alınan bu yatırımların; şirketin Avrupa’da kendini belli etmesi ve yeni kurulacak olan işlerde kullanılmasına karar verilmiştir. Firma 67 milyon dolarlık yatırım ile diğer ülkelerde de pazarını genişletecek ve birçok iş kollarına geçmek için de finansını böylelikle genişletmiş olacaktır. Geçen senede Trade Republic, Creandum sermaye şirketinden 10 milyon dolarlık yatırım almıştır. Böylelikle Trade Republic ’in toplam sermayesi 86 milyon doları bulmuştur.

Trade Republic 150 Bin Müşterisi

Borsada komisyonsuz işlem yapabilme avantajı ile çok sayıda üst düzey şirketlerden yatırım sağlayan Trade Republic, 150 bin müşteriye sahip olma durumuna geçmiştir. Şu anda Almanya ve Avusturya’da yatırımcılarına seslenen Trade Republic yakın zamanda diğer çok ülkede de hizmet vereceğe benziyor.

İnsanların mobil uygulama ile hisse senedi, borsaya yatırım fonları almalarını ve de satmalarını sıfır komisyon ile yapmalarını sağlayan Trade Republic, bu avantajdan faydalanmak isteyen yatırımcılarına olanak sağlıyor ve böylelikle kendisinin daha da büyümesini hedefliyor. Robinhood çalışma mantığının benzerini sergileyen Trade Republic uygulama üzerinden 1 milyar Euro gibi bir parayı yönetti.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı