Girişimcilik

Bulunduğunuz Yerde Güzellik Hizmeti: Beautico

Şu an İstanbul’un belirli yerlerinde hizmet veren Beautico’nun hem mobil uygulama hem de site üzerinden kullanımı mevcut.

Bulunduğunuz yerde güzellik hizmeti almanızı sağlayan Beautico, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında kuruldu. Beautico, Kerem Arseven ve YouTuber Polina Chursanova tarafından 10 kişilik ekiple 7 ayda kuruldu. Şimdilik Beşiktaş, Kadıköy, Şişli ve Kâğıthane bölgelerinde hizmet veren markanın bünyesinde ise 70’ten fazla kuaför bulunuyor.

Beautico platformunda bulunan kuaför salonları açık, müsait ya da offline olarak görüntülenebiliyor. Platformda bulunan kuaförler her zaman açık ya da müsait olamıyor. Beautico içerisinde alacağınız hizmetler arasında ağda, pedikür, manikür, makyaj ve saç şekillendirme bulunuyor.

Beautico kolay bir ara yüze sahip. Beautico’dan güzellik hizmeti alabilmeniz için yapmanız gereken şey ise kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra lokasyon, güzellik profesyoneli, hizmet ve zaman’ı seçmeniz. Beautico verdiği hizmetlerden komisyon alarak ücretlendirme yapıyor ve şu ana kadar herhangi bir yatırım almadı. COVID-19 salgını sebebiyle insanların kalabalık ortamlardan uzak durmak isteyen insanların tercih ettiği bir platform olduğunu söyleyebiliriz.

Beautico hizmet verdiği kesim ise engelliler, bakımlı erkekler, kadınlar ve yaşlılar. Beautico’nun yurt dışındaki rakipleri ise Glamsquad ve Priv. Rakiplerinin önüne geçmek için kendi hizmetlerinin yerine çeşitli bölgelerdeki kuaför ve güzellik merkezleri ile anlaşarak iş gücünü daha verimli bir şekilde kullanarak rakiplerinin önüne geçmeyi planlıyor.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı