Finans

Çevrimiçi Açık Artırmada Ferrari Satıldı

COVID-19 salgını sebebiyle ekonomilerin kötüye gidişi otomobil müzayedelerini etkilemedi. 2003 model Ferrari Enzo, RM Sotheby’s’te açık artırma ile 2,64 milyon dolara satıldı. 

COVID-19 salgını öncesinde etkileri hissedilmeye başlayan ve salgınla birlikte etkisini gösteren ekonomik sıkıntılar, otomobil piyasasının bazı bölümlerini etkilemedi. Otomobil tutkunları, müzayedede bulunan Ferrari araba modellerine milyonlarca dolar harcıyorlar. Az bulunan otomobillerin açık artırmalarında ün sahibi olan RM Sotheby’s, kısa süre önce çevrimiçi açık artırma ile otomobil satışında dünya rekoruna imza attı. Bahsi geçen otomobil ise yeni model olmamasına rağmen oldukça az bulunan bir araç olan 2003 model Ferrari Enzo. 2002 – 2004 yıllarında piyasaya sürülen ve ismini şirketin kurucu olan Enzo Ferrari’den alan bu otomobil, o dönemde Ferrari’nin simgesi haline gelmiş ve sınırlı sayıda toplamda 399 adet üretilmiştir. 

2003 Ferrari Enzo özellikleri  

  • 6,0 litre V12 motor
  • 650 beygirlik güce ve 620 Nm tork

Ayrıca bu otomobil sadece 2.011 km’de ve tek bir sahibi olduğu belirtiliyor.

2003 Ferrari Enzo 2,64 milyon dolara satıldı

Otomobilin Ferrari San Fransisco’dan bütün belgeleriyle alındığı ve sergide kullanılmak için bütün koşulların sağlandığı belirtildi. RM Sotheby’s’in satış öncesinde fiyat hakkındaki tahmini 2,6 milyon dolar ile 2,9 milyon dolar aralığındaydı. Enzo, fiyat aralığının alt limitine satılsa da çevrimiçi teklif rekorunu kırmış durumda. Ayrıca Ferrari Enzo, sıfır olarak 650.000 dolara satılmıştı.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı