Teknoloji

Chrome Eklentisi Vemos İle Sanal Film İzlemek Mümkün!

Başka bir yerde olan arkadaşınız ile online film seyretmek ister misiniz? İkiniz farklı yerlerdesiniz fakat seyrettiğiniz film aynı. İstediğinizde durduruyorsunuz, istediğinizde başlatıp devam edebiliyorsunuz. İsterseniz kenarda bulunan küçük pencereden sohbet edebiliyor, film hakkında yorum yazabiliyorsunuz. Kulağa oldukça hoş gelen bu sanal film seyretmek fikri mümkündür. Nasıl mı?

Netflix, Prime Video, You Tube, Disney ve Hulu destekli olan Vemos, Chrome’un eklentisidir. Uzantıyı Chrome’dan sizin ve arkadaşınızın indirmesi gerekmektedir. Ücretsiz bir uygulamadır. Herhangi bir üyelik oluşturmanıza da gerek yoktur. Yükleme işlemini yaptıktan sonra ne izleyeceğinize karar verip, istediğiniz filmi açmanız ve arkadaşınızı davet etmeniz online film seyretmeniz için yeterli olacaktır.

Vemos İle Hem Sohbet Hem Film
Arkadaşınızı davet ettikten sonra; bağlantıyı arkadaşınıza göndermeniz ve birlikte filmi izlemeye başlamanız ayrı yerlerde olup da aynı filmi seyrediyor olmanız Vemosla mümkündür. Sağ üst köşede bulunan görüntülü konuşma ile de sohbet edebilirsiniz. Filmi izlerken kulaklık takıyor olmanız sizin ilginizin dağılmasını önleyecektir. Böylelikle etraftan gelen sesleri de duymamış olacaksınız.

Eğer arkadaşınızla bir araya gelemiyorsanız, bazı nedenlerden dolayı evden çıkamıyorsanız bunlar gelişen teknoloji içerisinde birlikte film seyredemeyeceksiniz anlamına gelmez. Vemos ile aynı anda iki kişi film seyredebilir. İkinizin de bu uygulamayı indirmesi gerekiyor. Sadece o kadar. Mesafeler ve engeller bazı güzel duyguları paylaşmaya mani olmamalı düşüncesiyle oluşturulan Vemos ABD’nin Watch Party özelliğine benzeyen bir uygulamadır.

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı