Trend

Çiftlik Bank Dizi Oluyor

Türkiye’de akrabanın akrabayı, kardeşin kardeşi içine sürüklediği Çiftlik Bank olayı, “Tosun” dizisiyle Exxen’de karşımıza çıkacak.

Çiftlik Bank’ta yatırımcıların kolay yoldan hızlı para kazanacağına ikna eden ve aynı yatırımcıları 1 Milyar TL dolandırarak Türkiye tarihinin en hızlı dolandırıcıları arasına ismini yazdıran Mehmet aydın dizi oluyor.

Mehmet Aydın’ın hikâyesinin anlatılacağı “Tosun” dizisi 6 bölümden oluşacak. Çiftlik Bank’ın kuruluşu, büyümesi ve insanların dolandırılmasının anlatılacağı dizinin cast seçimlerine başlandı.

“Tosun” Exxen’de yayınlanacak

Acun Ilıcalı tarafından kurulan Exxen platformunda yayınlanacak 6 bölümden oluşan mini dizinin yönetmenliğini ise TV100’den Birsen Altuntaş’ın haberine göre Özer Feyzioğlu olacak. Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın’ın lakabından yola çıkılarak dizinin ismini “Tosun” konuldu. Dizinin ise 2021 yaz ayında yayında olması bekleniyor. Binlerce kişinin dolandırıldığı, 1 Milyar TL’nin yurt dışına kaçırıldığı ve yeni “girişimci dolandırıcılara” ilham veren Çiftlik Bank’ın dizisinin birçok kişiye ibret olması bekleniyor. 

Geçtiğimiz yıllarda hala Mehmet Aydın’a aylık 1 milyon TL civarında para gönderildiği tespit edilmiş ve konu hakkında detaylı incelemeler başlatılmıştı. Çiftlik bank olayının ardından Çılgın İnekler, Bizim Tavuklar gibi farklı platformlar da ortaya çıkmıştı. Bu platformlarda ise binlerce kullanıcının dolandırıldığı tespit edildi. Kullanıcıların paralarını Bitcoin’e çevrildiği tespit edildi. Hatta en son Mehmet Aydın da Bitcoin çiftliği kurduğunu, herkese parasını ödeyeceğini bildirmişti, ancak bu durumun üzerinden de oldukça uzun bir süre geçti. Bu dizi de Çiftlik Bank’tan parasını kurtarmaya çalışan kullanıcıların anlatılıp anlatılamayacağı ise henüz bilinmiyor. Ayrıca en son Çiftlik Bank mağdurları bir dedektif tutmayı dahi düşünmüşlerdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı