Finans

Corona Sürecinde Jeff Bezos’un Serveti 24 Milyar Dolar Artış Gösterdi!

Korona virüs salgını sonrasında dünya genelinde bir ekonomin duraklama beklenirken bazı sektörlerde ise ekonomik hareketliliğin artış gösterdiği bildiriliyor. Dünyaca ünlü bir alışveriş platformu olan Amazon’un kurucu ve aynı zamanda CEO’su olan Jeff Bezos, servetini arttırdı. Corona virüs salgını döneminde servetini 24 milyar dolar arttırdığı açıklanan Jeff Bezos’un servetinin toplamda 138 milyar dolara ulaştığı belirtildi.

Özellikle corona virüs döneminde internet üzerinden alışverişin artış gösterdiği ifade edilirken; Amazon’un da işlerinde etkili bir artışın yaşanıldığı belirtildi. Amazon firmasının hem kurucusu olan hem de CEO’su olan Jeff Bezos; bu dönemde servetini tam 24 milyar dolar arttırdı. Böylece ünlü iş insanının toplam serveti de 138 milyar dolara ulaşmış oldu.

Dünyanın en zengin kişisinin belirlenmesinde etkili olan Bloomberg Milyarderler Endeksi verilerine göre Jeff Bezos, dünyanın en zengin kişisi olma unvanını elinde tutmaya devam etti. Özellikle salgın nedeniyle evlerinden çıkamayan insanların online alışverişe yöneldiği ifade ediliyor. Böylece Amazon’da da ciddi oranda bir kazanç artışı sağlanmış oldu. Ayrıca Amazon firmasının bu süreç içerisinde binlerce insan için iş kapısı olanağını sunduğu da ifade ediliyor.

Bütün bu bilgiler ışığında Amazon firmasının karlılığını arttırdığı bildirilmekle birlikte firmanın yoğunluktan kaynaklı olarak müşteri taleplerinde bekletmeye gittiği de ifade ediliyor. Kapasitesini yüzde 60 oranda arttırmış olan firmanın müşterilerine yetişmekte zorlandığı belirtiliyor.

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı