Trend

Corona Virüs Mevsimsel Salgına Dönüşebilir

Dr. Anthony Fauci tarafından yapılan açıklamada yaz aylarının gelmesiyle Corona virüsünün etkisinin azalacağı ancak önümüzdeki yıl tekrardan kendini gösterebileceği konusunda bir uyarıda bulundu. Bu yüzden önümüzdeki yıla daha da iyi şartlarda hazırlanılması gerektiğini ifade etti.

Son zamanlarda konuşulan tek şey olan Corona virüsü konusunda hükümetler bu hastalığın etkisini azaltmış olsa da bu konuda halen daha soru işaretleri bulunuyor. Var olan en büyük soru olarak ise bu virüsün devamlılığının olup olmayacağı karşımıza çıkıyor.

Havaların ısınmaya başlamasıyla beraber COVID-19 virüsünün etkisinin azalmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak önümüzdeki kış aylarda da virüsün ne tür bir etki yaratacağı hakkında da hazırlıklı olunması gerektiği ifade ediliyor. Bu konuda beyanat veren Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Müdürü Dr. Anthony Fauci de virüsün hayatımızdan çıkmayacağını söylüyor.

ABD’nin en iyi bulaşıcı hastalık uzmanlarından olan Dr. Fauci, Pazar günü yaptığı açıklamada Corona virüsünün önümüzdeki kış ayarında da etkisini göstererek, mevsimsel bir hal alabileceğine yer verdi.

Global olarak vaka sayısında düşüş görülse de salgından daha tamamen kurtulmanın olası bir durum olmadığı Dr. Fauci tarafından vurgulandı. Virüsün yeniden hortlayabileceğine dair ihtimallerin bulunduğu söylendi.

Salgının tamamen durdurulması durumu için hükümetin aşı geliştirme evresinde olunduğu da belirtildi. Dr. Fauci, Bill Gates gibi destekçiler sayesinde 12-18 ay aralığında aşının tamamlanacağı hakkında bilgi verdi. Ancak salgının tamamen kontrol altında olmadığı da işaret edildi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamaya göre Corona virüsüne karşı en az 40 farklı aşı denemesinin olduğuna değinildi. Bu sayede en kısa sürede salgının tamamen ortadan kaldırılması gerektiği de ifade edildi.

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı