Trend

Corona Virüs Ne Zaman Bitecek

Bütün dünyayı etkisi altına alan corona virüs tehdidi ile ölenlerin sayısı 100 bini geçti. Ülkemizde ölümlerin de çoğaldığı bu virüse karşı birçok önlemler alındı. Bu önlemler ne zamana kadar alınacak? Bu virüs ne zaman bitecek? Sorularının cevabı merak edilenler içinde bulunmaktadır. Önlemlerin alınmasına devam edileceği, virüs bitene kadar daha başka önlemlerin de alınacağı söylenenler arasında.

Şu anda dışarı çıkma zorunda olan kişiler haricindeki insanlar evlerinde kalmaya devam ediyorlar. Virüsün yayılmasını engellemek için insanların toplu halde bulundukları yerler kapatıldı. İki kişi arasında sosyal mesafeye dikkat edilmesi kuralı getirildi. Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağının ilerideki günlerde de olacağı konuşulan konular arasında bulunmaktadır.

İç Karartan Tespit
Aleksandr Myasnikov adlı Rus doktorun dediğine göre bu virüsle dünya baş edecek ama tamamen hiçbir zaman Covid-19 mikrobundan kurtulamayacağız. Corona virüslerin 7 çeşidinin olduğunu ve insanlık boyunca bu virüslerin ilelebet kalacağını söyleyen Rus doktor; kişilerin içini kararttı. Sadece bir tane diye bildiğimiz Covid- 19 un başka kardeşlerinin de olduğunu bilmek ve hayatımız boyunca çeşitli virüslerle mücadele etmek insanlık için oldukça zor gibi görünmekte.

Myasnikov’ın açıklamasına göre; Rusya’da yaşayan insanlar birinci virüsten sonra ikincisini bekliyorlar. Ama insanların bağışıklık kazanmasından dolayı etkenleri şimdiki kadar kötü boyutlarda olmayacak ve tehlike arz etmeyecek dedi. Virüs kişilerde solunumu azaltarak boğularak ölmelerine neden olan bir hastalık olmaktadır. Ülkemizde de 1.200 kişi bu salgın nedeniyle ölmüştür.

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı