Trend

Corona Virüs Temalı Logolar

Coronavirus Logos adlı projeye imza atan jure Tovrljan, içinde bulunduğumuz durumu kendi vizyonuyla yorumlamasıyla dikkat çekiyor.

Ünlü markalara ait logolar, tasarımcılar tarafından yeniden yorumlanarak, Corona virüsle ilişkili hale getirildi. Slovenyalı Jure Tovrljan ise Corona virüs nedeniyle içinde olduğumuz durumu içeren yorumları logolara dahil etmiş.

Tasarım sanatçısı, sosyal medyada dönen ucuz esprilerin önüne geçerek, geçen hafta Corona virüs temalı logolara yer vermiş. İlk olarak Starbucks logosundan işe başlayan Tovrljan, sonrasında da Apple ve Coca Cola gibi dev firmaların logolarını da kullanmış. Ancak bazı tasarımların insanları bilinçlendirme konusunda dönüşüme uygun olduğunu da anlayan Jure Tovrljan, bu konuda biraz daha çalışma yapmış.

Jure Tovrljan’a Teklif Yağıyor

Coronavirus projesinin hiç de popüler olmasını beklemeyen Tovrljan, 14 Mart gününde paylaştığı bu projeye fazlasıyla ilgi olduğunu ifade ediyor. Aynı zamanda da bazı markaların kendi logolarını da tasarlaması adına tekliflerde bulunduğundan da söz ediyor. Bu yüzden yaptığı bu çalışmasından gurur duyduğunu da sözlerine ekliyor.

Corona virüsü herkesin olduğu gibi Jure Tovrljan’ın da hayatını etkilemiş. Salgın hakkında da konuşan tasarımcı, ilk başlarda şokta olduğunu ancak bu yaşam biçimine zaman içerisinde alıştığını açıkladı. Evden çalıştığını ve dışarıya nadiren çıktığını da belirten tasarımcı, 1 yaşında 2 erkek çocuğunun olduğunu ve evde zaman geçirmekten keyif aldığını işaret etti. Aynı zamanda da her şeyin eski haline dönmesini de umut ettiğini belirterek, bunun için biraz daha zamana gerek olduğunu da belirtti.

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı